english

Søk


Du er her:

Lofotkatedralen i Kabelvåg inviterer til klimagudstjeneste 8. august.

Lofotkatedralen i Kabelvåg inviterer til klimagudstjeneste 8. august.

Klimagudstjeneste etter miljøfestivalen

Naturvernforbundets miljøfestival avsluttes søndag 8.august om formiddagen. Da inviteres det til klimagudstjeneste i Lofotkatedralen, og med musikk og kultur vil også kirken bidra med sitt engasjement for miljøet og for et fortsatt oljefritt Lofoten, Vesterålen og Senja.

Kl. 13 søndag 8.august inviteres det til klimagudstjeneste i Vågan kirke. Kirka, som også kalles Lofotkatedralen, ligger få minutter fra Lofoten Folkehøgskole der Naturvernforbundets miljøfestival foregår.

Slik vil også kirken følge opp Miljøfestivalen og ikke minst Folkefest mot oljeboring, som finner sted på torget i Kabelvåg dagen før.

- På gudstjenesten skal vi markere at alle mennesker har et stort ansvar i å ta vare på skaperverket. Kirken skal være tydelig når noe utfordrer oss som gode og fornuftige forvaltere, sier prest Leif Ole Torske Husfest.

Han forklarer at gudstjenesten skal vies gleden over det skapte.

- Samtidig skal vi be om at politikere, oljeselskap og andre pressgrupper holder kysten vår fri fra faren oljeutvinning vil medføre. Det kan vel ikke skade saken å legge dette frem for Gud i bønn?, avslutter han.

Siste nytt:

  • Aapning folkefest kabelvaag

    07.08.2010:

    Haltbrekken, Wahl og sola åpnet folkefesten i Lofoten

    Drøyt 700 mennesker møtte opp da Naturvernforbundet og Folkeaksjonen ønsket velkommen til folkefest mot oljeboring i Kabelvåg i dag. I tillegg til store deler av den norske miljøbevegelsen har rikspolitikere fra alle stortingspartiene kommet for å diskutere sakens kjerne - et oljefritt Lofoten, Vesterålen og Senja. Se bilder fra folkefesten her!

  • Miljoagentene kabelvaag

    07.08.2010:

    Miljøagentene på oppdrag i Kabelvåg

    Også barnas egen miljøorganisasjon er tilstede på miljøfestivalen i Lofoten. Miljøagentene startet med å åpne egen utstilling i Galleri lille Kabelvåg, og utfører daglige hemmelige oppdrag.

  • 20100805-nnv-0128

    05.08.2010:

    Advarte mot oljeboring

    Rekefiskeren Margaret Curole kom i dag og snakket på åpningen av Natuvernforbundets Miljøfestival hvor hun advarte mot dypvannsboring.

  • Bilde folkefest 2

    30.07.2010: Nedtelling til Miljøfestivalen

    Tenne på musikk!

    Har du lang reise til Miljøfestivalen eller har du bare lyst til å komme i stemning før Folkefest mot oljeboring den 7. august? Last ned Miljøfestivalens egen spilleliste på Spotify!

  • Bunes

    Meld deg på natur-kurs!

    På Miljøfestivalen har du mulighet til å lære mer om norsk natur og hva du kan gjøre for å ta vare på den.

  • Ramberg Lofoten

    20.07.2010: Nytt fra programmet

    Tett på oljekatastrofen

    Det er nå klart at Naturvernforbundets miljøfestival får besøk av Margaret Curole, rekefisker fra Louisiana og medlem av World Forum of Fish Harvesters and Fishworkers. Hun vil dele sine egne opplevelser fra den dramatiske oljekatastrofen i Mexicogulfen.

  • Vikspollen - Vestvågøy2

    14.07.2010:

    Til deltakere på Naturvernforbundets miljøfestival 2010

    Her er litt praktisk info til deg som skal delta på Naturvernforbundets miljøfestival i august. For deg som skal delta kun på Folkefest mot oljeboring, trengs det ingen påmelding!

  • Prestængbrygga

    Kveldsarrangementene - åpne for alle!

    Torsdag 5. og fredag 6.august er det bare å holde av kvelden for deg som er i Lofoten! Naturvernforbundet inviterer til debatt, musikk, foredrag og hygge på Præstengbrygga i Kabelvåg – og DU er velkommen!

  • Vikten

    Hva kan DU gjøre?

    Ikke alle har tid eller mulighet for å reise på Folkefest mot oljeboring, men fortvil ikke: Det er flere ting du kan gjøre for å støtte kampen for et fortsatt oljefritt Lofoten, Vesterålen og Senja!

  • Lofoten og vesteraalen bading

    19.05.2010:

    Ta bussen til folkefest mot oljeboring!

    Høydepunktet under årets Miljøfestival, blir Folkefest mot oljeboring lørdag 7.august. Dersom du ikke har anledning til å delta på hele miljøfestivalen, får du nå mulighet til å ta bussen til Kabelvåg for å få med deg stormarkeringen mot planene om oljeboring!

Viser fra 1 til 10 av totalt 12 artikler
          Naturvernforbundet, Grensen 9b, 0159 Oslo
Tel:+47 23 10 96 10. Faks: 23 10 96 11
E-post:
Kontakt I Støtt oss I Bli medlem