english

Søk


Du er her:

  • Hjem
  • Naturvern
  • Årets vassdragsseminar: Med lov skal elvene reddes!

Nyheter

  • Einunna i Hedmark

    11.04.2012: Einunna foreløpig reddet:

    Naturmangfoldet seiret over utbygging

    Kraftverket i artsrike Einunndalen i Hedmark ville bygge større demning. Natuvernforbundet advarte mot konsekvensene for naturen i dalen, og i dag sa NVE seg enig og vendte tommelen ned for utbygging. – Et gledelig gjennomslag, sier en lettet Lars Haltbrekken.

  • Brunbjørn vassfaret

    03.04.2012: Jakt med snøsporing og helikopter:

    Var det dette Stortinget ønsket?

    -Like forkastelig i dag som da det ble forbudt i 1933. Leder i Naturvernforbundet Lars Haltbrekken reagerer sterkt på nyheten om bjørnen som ble sporet på snø og deretter skutt fra helikopter i Nordland i går kveld.

  • Engebøfjellet førdefjorden sogn og fjordane foto Wim Lassche

    19.03.2012:

    Gruveplaner satt på vent

    Planene om å utvinne Rutil i Førdefjorden ble i dag satt på vent fordi man ikke vet nok om konsekvensene for naturmangfoldet i området til å ta en beslutning. Naturvernforbundet mener det er en helt riktig konklusjon.

Godfarfoss

Godfarfoss. Foto: Øystein Engen

Godfarfoss

Godfarfoss. Foto: Øystein Engen

Årets vassdragsseminar: Med lov skal elvene reddes!

27. april 2010 ble årets Vassdragsseminar med tittel "Med lov skal elvene reddes!" arrangert av Samarbeidsrådet for Naturvernsaker (SRN) i Oslo. Presentasjonene fra seminaret kan lastes ned her.

Gikk du glipp av seminaret? Eller vil du se en presentasjon om igjen? Isåfall finner du presentasjonene i boksen til høyre.

Vi vil gjerne takke alle deltakerne for interessen, engasjementet og gode foredrag og innlegg, og ønsker velkommen tilbake til nytt Vassdragsseminar neste år!

          Naturvernforbundet, Grensen 9b, 0159 Oslo
Tel:+47 23 10 96 10. Faks: 23 10 96 11
E-post:
Kontakt I Støtt oss I Bli medlem