Avvis Grenselandets oppkjøp!
Uttalelse fra Naturvernforbundet i Ávjovárri 30.10,2020
Naturvernforbundet i Ávjovarri og La Naturen Leve inviterer til innholds- og lærerikt heldagsseminar om vindkraft på Lakselv Hotell den 28.10.2017 kl. 11-18.
Deltakelse er gratis men påmelding via skjema er påkrevd da vi må vite hvor mange som kommer og hvor mange som vil ha lunsj på hotellet.
Påmeldingsskjema (Google Docs)
Mer info og program
Velkommen til Lakselv!
Artikkelen ble sist oppdatert: 24.10.2017
Uttalelse fra Naturvernforbundet i Ávjovárri 30.10,2020
Naturvernforbundet i Finnmark vil hilse opprettinga av Folkeaksjonen Leve Laksefjordvidda. Davvi vindkraftverk vil bety at et av våre mest spesielle inngrepsfrie naturområder vil bli rasert for alltid.
27.07.2020 | Sist oppdatert: 27.07.2020
Rapporten "Vindkraft eller reindrift?", som er redigert av Naturvernforbundet i Ávjovárri, er nå gitt ut på både norsk, samisk og engelsk.
19.06.2020 la regeringa fram Stortingsmelding om vindkraft og endringer i konsesjonsordninga. Der innrømmer man mange problemer med dagens ordning, men vil likevel i hovedsak fortsette som før. Endringene er først og fremst for å roe ned motstanden.