Hurra for prestegårdshagen!
Mange deltok på 200-årsfeiringen av prestegårdshagen og Naturvernforbundet presenterte Beredskapshagen. Den er et samarbeidsprosjekt mellom Stjørdal museum og Naturvernforbundet i Stjørdal og Meråker, men det er Museets venner som har gjort alt det praktiske arbeidet. Og den har blitt sååå vakker, innholdsrik og inspirerende å besøke.
Anne Marit LigaardTakk til Stjørdal museum som lagde bursdagsfest for hagen og inviterte publikum og organisasjoner, blant annet Naturvernforbundet til å feire.
Mange koste seg med Hagelagets sagnomsuste grønnsakssuppe, snekret fuglekasse med BirdLife, lærte om linproduksjon og spiste museets venners gode sjokoladekake.
Anne Marit Ligaard
Anne Marit Ligaard
Anne Marit LigaardJohannes fra Naturvernforbundet i Stjørdal fortalte mange interesserte om beredskapshagen, ordfører Eli Arnstad plantet et tuntre, museumsbestyreren åpnet det nye lysthuset og vi gledet oss i både sol og regn.
Har du abonnement på Bladet kan du lese Einar Hugnes sin flotte reportasje om hagefesten der:
https://www.bladet.no/kultur/i/W0rolG/her-tester-de-ja-benken-for-aller-foerste-gang