18.apr 2026

Den store klesbyttedagen – Trondheim

Hva: Klesbyttedag
Når: 18.apr, kl. 11:00 – 14:00
Hvor: Hovedbiblioteket, Trondheim

Den store klesbyttedagen

Naturvernforbundet og Trondheim folkebibliotek samarbeider om å arrangere Den store klesbyttedagen lørdag 26. april. Klesbyttedagen vil bli arrangert på Hovedbiblioteket i Trondheim i lesesalen i tredje etasje.

Ta med inntil sju rene, hele, freshe plagg – og få byttelapper som du kan bruke til å skaffe deg andre plagg. Vi tar imot både barne- og ungdomsklær, dame- og herreklær.

Vi ønsker at det skal være god kvalitet på klærne og tar ikke imot singleter, t-skjorter med reklame på eller misfargede klær.

Innlevering av klær skjer på Kulturtorget (Hovedbiblioteket) på

torsdag 16. april, kl. 15.00-18.00

fredag 17. april, kl. 11.00-16.00

Det er mulig å levere inn klær samme dag fram til kl. 13.00.

Det blir anledning til å få utført enkle reparasjoner og endringer på klær. Vi stiller med erfarne syere, men ta med ekstradeler som glidelåser og knapper selv. Maks 1 reparasjoner eller klesendringer per person.