Beredskapshage for nybegynnere
Hva gjør vi hvis Norge rammes av ei matvarekrise? Bli med på foredrag og lær om hvordan vi kan få mat på verandaen eller på plena.

I en urolig og ustabil verden er beredskapshage et av mange tiltak for å sikre matforsyningen. Foredragsholder Synnøve Aukan bor på et småbruk på Hitra. Her skaper hun en «læringshage» for å inspirere og lære andre hvordan man kan «dyrke mat i et evighetsperspektiv» med å bruke det som finnes i naturen.
Aukan er permakulturlærer og tar en bachelor i Nyskaping og regenerativ utvikling på HGUT. Sammen med Hedda Kortnes driver hun portalen Permakulturfolk med foredrag og kurs.
Foredraget holdes i Kirkestallen ved Værnes kirke og er et samarbeid mellom Stjørdal museum, Værnes og Naturvernforbundet i Stjørdal og Meråker. Åpent for alle!
Inngang kr 150.
Stjørdal museums venner og medlemmer i Naturvernforbundet i Stjørdal og Meråker kr 130,-.
Dørene åpner kl. 18.10. Velkommen!