Klesbyttemarked

18. april på Deichman Majorstua

Klesindustrien står for mer av verdens klimagassutslipp enn fly- og skipsfart til sammen. Hvis vi bytter klær med hverandre og bruker dem lenger, reduserer vi utslippene.

Sammen med Deichman Majorstuen arrangerer vi Den store klesbyttedagen for deg som vil fornye klesskapet på en miljøvennlig måte.

Konseptet er enkelt: Finn frem opptil 7 hele, fine og rene plagg. For hvert plagg du har med, får du en kupong du bruker til å bytte til deg et nytt plagg som du har lyst til å bruke. Husk på at vi ikke tar imot undertøy, treningsklær og arbeidsklær.

Det vil være mulig å levere inn klær lørdag 18. april fra kl. 10:00 til 12:00 i forkant av arrangementet. Selve klesbyttingen foregår mellom kl. 12:00 og 15:00.

Velkommen!

PS! Vi trenger frivillige til å hjelpe oss på klesbyttedagen. Er du interessert? Ta kontakt: 

jurgen.j.breiter@gmail.com eller oslovest@naturvernforbundet.no

Har laget igjen et skjema hvor frivillige kan registrere seg for et tidsvindu / aktivitet. 

Lenken finner du her: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1aaDsuOowBmrE3ep3bf6glN79CREtvjGHiMj1J8Fuq-M/edit?usp=sharing