Båttur i Bærumsskjærgården

Naturvernforbundet i Bærum inviterer til «Bli-kjent-tur» og lukedugnad i Bærumsskjærgården.
Vi cruiser ut Store Ostsund og runder øyene i Bærum (og litt i Asker). Lett middag og kaffe serveres når vi er utpå. Forfriskninger kan også kjøpes.
Tilbake gjennom Snarøysund og inn til idylliske Borøya. På Borøya tenker vi å gå i land for en liten økt med å fjerne fremmedarter – i god NiB-stil.
Vi får se geologiens forming av landskapet i skjærgården, høre om kalkbrenning og tidlig industri, begynnende blomstring på grunnlendt kalkmark (prioritert naturtype), om sjøfuglkolonier, og kanskje får vi se en sel eller to ute på Gåsungene.
Praktisk info:
Tidspunkt: Mandag 2. juni, kl.16.00 – kl. 20.30.
Oppmøte: Rigmorbrygga på Kadettangen, Sandvika.
Påmelding på e-post til baerum@naturvernforbundet.no innen 24. mai. Begrenset antall på båten.
Turen koster kr 200,- for medlemmer (refunderes ikke om plassen ikke brukes). Turen betales når du får bekreftet at det er plass til deg. NiBs kontonummer: 1627.11.34243.
Ta med arbeidshansker til lukingen, solkrem og varme klær.
Turledere: Morten Bergan, mobil 905 97 448 og Kristin Bjartnes, mobil 909 52 045
Se også arrangement på Facebook
Velkommen!