03.jun 2026

“Bli-kjent-tur” og lukedugnad i Bærumsskjærgården

Hva: Tur og dugnad
Når: 03.jun, kl. 16:00 – 20:30
Hvor: Rigmorbrygga på Kadettangen, Sandvika

Naturvernforbundet i Bærum inviterer til tur på fjorden med fine naturopplevelser, lett servering og dugnad for å bekjempe fremmedarter.

folk går i land, båt, fotoHalvor Igesund
Dugnadstur i Bærumsskjærgården, med Rigmor
  • Tid: Onsdag 3. juni, kl 16:00 – 20:30
  • Oppmøtested: Rigmorbrygga på Kadettangen, Sandvika.

Påmelding: e-post til baerum@naturvernforbundet.no innen 29. mai. Det er begrenset antall plasser på båten.

Pris: Turen koster kr 200,- (refunderes ikke om plassen ikke brukes). Turen betales når du får bekreftet at det er plass til deg. NiBs kontonummer: 1627.11.34243

Opplevelsesrik tur

Vi kjører rundt Ostøya og ser etter dragehode fra båt ved Prinsen. Så runder vi Torvøya ved Fornebu for å snakke litt om dette naturreservatet.

Et lett måltid og kaffe serveres når vi er utpå.

Vi får se geologiens forming av landskapet i skjærgården, høre om kalkbrenning og tidlig industri, begynnende blomstring på grunnlendt kalkmark (prioritert naturtype), om sjøfuglkolonier, og kanskje får vi se en sel eller to.

Dugnad på Borøya

Etter ca en time, går vi i land på idylliske Borøya. Her skal vi jobbe med å fjerne fremmedarter som truer vår vakre natur – i god NiB-stil.

Ta med arbeidshansker til lukingen, solkrem og varme klær. 

Turledere:

  • Morten Bergan, mobil 905 97 448
  • Kristin Bjartnes, mobil 909 52 045

Se også vårt arrangement på Facebook

Velkommen!